Najpopularniejsze usterki w szyberdachach

W klasie pojazdów Premium coraz częściej pojawiają się szyberdachy kojarzone z luksusem. Niestety, o ile w klasycznych Mercedesach tego typu konstrukcje bez problemu działały kilkanaście czy nawet ponad 20 lat, o tyle bolączką nowych modeli są uszkodzenia szyberdachu już po kilku latach od zakupu auta prosto z salonu. Przedstawiamy najpopularniejsze usterki tych stylowych konstrukcji.

Zardzewiały zbiornik paliwa – jak go naprawić?

Usterki zawieszenia – przedstawiamy najczęstsze awarie

Usterki zawieszenia bardzo często są bagatelizowane przez kierowców. Z reguły świadczą o nich niepokojące odgłosy, które dobierają spod podłogi auta. Wczesna naprawa powstałych uszkodzeń jest o wiele tańsza, a sprawne zawieszenie gwarantuje stabilność jazdy, ponieważ pojazd zachowa odpowiednią przyczepność do podłoża. Dziś przedstawiamy najczęstsze awarie układu zawieszenia wraz z ich podstawowymi objawami.

Zalety i wady progów zwalniających

Progi zwalniające i wysepki na drogach budzą mieszane uczucia wśród kierowców. Są one montowane z powodów bezpieczeństwa, ale spowalniają ruch i mogą budzić irytację. Kierowcy wskazują również opinie ekspertów twierdzących, że takie spowalniacze mogą same stać się niebezpieczną przeszkodą na drodze. Jak to wygląda w praktyce? Dziś przedstawiamy zalety i wady progów spowalniających.

Filtry cząstek stałych – co warto wiedzieć na ten temat?

Filtry cząstek stałych budzą duże kontrowersje zarówno wśród samych kierowców, jak i w środowisku ekspertów z branży motoryzacyjnej. Ich celem ma być zmniejszenie emisji szkodliwych substancji ze spalin (m.in. cząsteczek sadzy, które są rakotwórcze). W czasach, gdy smog stał się tematem nr 1 w dyskusjach medialnych, na filtry DPF Polacy patrzą o wiele przychylniej niż […]

Diesel czy benzyna – co wybrać?

Dlaczego zimą warto tankować do pełna?

Temperatury poniżej zera to trudny czas dla kierowców. Problemy z rozładowanym akumulatorem i oszronionymi szybami oraz śliska nawierzchnia to nie jedyne zagrożenia. Zimą kierowcy powinni nie tylko zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące stylu jazdy, ale także… tankowania. Dziś odpowiadamy, dlaczego zimą warto tankować do pełna.

Jak zadbać o układ chłodzenia?

Zimą nie należy zaniedbywać układu chłodzenia. Większość kierowców uważa, że jest on o wiele bardziej obciążony przy letnich upałach, dlatego w czasie chłodniejszych miesięcy zupełnie zapominają o tym ważnym układzie. Takie zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych awarii, których naprawa wiąże się z dużymi kosztami.