Zalety i wady progów zwalniających

Progi zwalniające i wysepki na drogach budzą mieszane uczucia wśród kierowców. Są one montowane z powodów bezpieczeństwa, ale spowalniają ruch i mogą budzić irytację. Kierowcy wskazują również opinie ekspertów twierdzących, że takie spowalniacze mogą same stać się niebezpieczną przeszkodą na drodze. Jak to wygląda w praktyce? Dziś przedstawiamy zalety i wady progów spowalniających.

Filtry cząstek stałych – co warto wiedzieć na ten temat?

Filtry cząstek stałych budzą duże kontrowersje zarówno wśród samych kierowców, jak i w środowisku ekspertów z branży motoryzacyjnej. Ich celem ma być zmniejszenie emisji szkodliwych substancji ze spalin (m.in. cząsteczek sadzy, które są rakotwórcze). W czasach, gdy smog stał się tematem nr 1 w dyskusjach medialnych, na filtry DPF Polacy patrzą o wiele przychylniej niż […]

Diesel czy benzyna – co wybrać?

Dlaczego zimą warto tankować do pełna?

Temperatury poniżej zera to trudny czas dla kierowców. Problemy z rozładowanym akumulatorem i oszronionymi szybami oraz śliska nawierzchnia to nie jedyne zagrożenia. Zimą kierowcy powinni nie tylko zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące stylu jazdy, ale także… tankowania. Dziś odpowiadamy, dlaczego zimą warto tankować do pełna.

Jak zadbać o układ chłodzenia?

Zimą nie należy zaniedbywać układu chłodzenia. Większość kierowców uważa, że jest on o wiele bardziej obciążony przy letnich upałach, dlatego w czasie chłodniejszych miesięcy zupełnie zapominają o tym ważnym układzie. Takie zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych awarii, których naprawa wiąże się z dużymi kosztami.

Kupujesz samochód? Nie zapominaj o jeździe próbnej

Planujesz właśnie zakup samochodu? Nie zapominaj o jeździe próbnej, która pozwoli Ci sprawdzić, czy auto spełnia Twoje indywidualne potrzeby. Zasada ta dotyczy zarówno pojazdów używanych, jak i tych prosto z salonu. Dzisiaj podpowiadamy, jak powinna wyglądać idealna jazda próbna, która pozwoli Ci przekonać się, czy wybrany model jest tym idealnym.

Jazda próbna samochodem – dlaczego jest ważna?

Jak walczyć z rdzewieniem samochodu?

Wielu właścicieli starszych samochodów prowadzi nieustanną batalię z karoserią, która zaczyna rdzewieć. Zaniedbania sprawiają, że auto prezentuje się coraz gorzej, a w skrajnych przypadkach rdza może stać się przyczyną konieczności oddania pojazdu do złomowania. Podpowiadamy, które czynności związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym można wykonać samodzielnie. To pozwoli nie tylko wydłużyć życie samochodu, ale i zaoszczędzić na […]

Woskowanie i polerowanie samochodu – jak to zrobić?