Jak zweryfikować wypadkową przeszłość pojazdu?

Kupno samochodu używanego zawsze wiąże się z wątpliwościami wiarygodności informacji na temat pojazdu uzyskiwanymi od osoby sprzedającej. W większości przypadków uzyskujemy informacje, że oferowany w sprzedaży samochód jest bezwypadkowy i w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont. Żeby mieć pewność zarówno stanu technicznego nabywanego auta, jak również legalności źródła jego pochodzenia trzeba nie tylko bazować na […]

Samochody elektryczne – zalety i wady

Motoryzacja to jedna z najszybciej rozwijających się branż. To właśnie w niej rokrocznie pojawiają się nowe rozwiązania wpływające nie tylko na bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale mające również istotny wpływ na otaczające nas środowisko. Gałęzią branży motoryzacyjnej, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, jest segment samochodów elektrycznych.

Jak przygotować samochód do jesieni?

Wszystko wokół wskazuje na to, że nadeszła jesień. Póki co, pogoda bardzo dopisuje – według aktualnych prognoz zbliżające się dni będą słoneczne i bezchmurne, dlatego warto poświęcić swój wolny czas na odpowiednie przygotowanie samochodu do tej niezwykle wymagającej pory roku. Oto pięć kluczowych zasad, o których powinniście pamiętać, kiedy wsiadacie za kółko.

Dlaczego warto kupić AC?

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach musi posiadać wykupioną polisę OC, która zabezpiecza posiadacza przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń drogowych. Jednak wielu kierowców uważa, że polisa OC jest niewystarczającym zabezpieczeniem pojazdu, dlatego decydują się oni na wykupienie dodatkowej polisy autocasco. Dlaczego warto wykupić taką polisę? Jest kilka istotnych powodów, które każdy posiadacz auta powinien rozważyć.

Czego NIE robić w samochodzie?

Każda osoba wsiadająca za kółko powinna w sposób rozważny i odpowiedzialny prowadzić swój samochód. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sposób, w jaki prowadzimy nasze pojazdy, ma wymierny wpływ na ogólne bezpieczeństwo na drodze, dlatego każdy z nas powinien dokładnie zapoznać się z wszelkimi zasadami oraz uwagami, jakie zdefiniujemy w dzisiejszym artykule. To zasady mówiące czego […]

Samochód – aktywa czy pasywa?

Aktywa i pasywa to dwa podstawowe zagadnienia stanowiące bazę rachunkowości, w której każda operacja musi być zapisana na właściwych kontach księgowych. Aktywa można zdefiniować jako nabyte i kontrolowane przez daną jednostkę zasoby majątkowe, które generują korzyść ekonomiczną. Natomiast pasywa stanowią źródło finansowania majątku, które można podzielić na kapitał własny oraz zobowiązania.