Strona główna Auto na miarę Samochód campingowy – wyrusz w podróż!
Samochód campingowy – wyrusz w podróż!

Samochód campingowy – wyrusz w podróż!

0
0

Zbliża się okres wakacyjny. To wyczekiwany przez wiele osób czas urlopów oraz pełnego wypoczynku, który pozwoli naładować akumulatory na kolejną cześć roku. Większość z Was z pewnością wybierze najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie. To zazwyczaj piękny hotel, słoneczna plaża oraz kolorowe drinki. Dla wielu osób to bardzo kusząca propozycja, której absolutnie nie negujemy, jednak uważamy, że raz na jakiś czas warto spędzić swoje wakacje w nieco inny sposób. Zamienić się z turysty, który ma wszystko podstawione pod nos w podróżnika, który wyrusza przed siebie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc oraz przeżyć.

Doskonałym sposobem umożliwiającym realizację tej wizji jest samochód campingowy. To pojazd będący „połączeniem hotelu i restauracji”. Został stworzony z myślą o osobach, które zamierzają pokonywać setki, a nawet tysiące kilometrów. Pierwszą na świecie przyczepę campingową wykonała firma Bristol Carriage Company w 1880 roku. Data ta rozpoczyna erę współczesnego caravaningu, który dla wielu osób jest nie tylko formą spędzania wakacji, ale również sposobem na życie. Prawdziwy rozkwit tej formy podróżowania miał miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1950 – 1970. To czasy hippisów oraz surferów, którzy podróżowali wzdłuż zachodniego wybrzeża w poszukiwaniu największych fal.

a

Maksymalny komfort

Dla wielu osób, które nigdy nie miały okazji podróżować samochodem campingowym taka forma wydawać się może mało komfortowa. Zapewniamy Was, że jest to całkowicie błędne przekonanie!

Współczesne samochody campingowe diametralnie różnią się od konstrukcji produkowanych w drugiej połowie XX wieku. Obecne modele można sklasyfikować ze względu na użytą jednostkę napędową, długość nadwozia oraz rodzaj użytego wyposażenia, które zapewnia pasażerom w pełni komfortową podróż nawet przez wiele dni.

a

Nowoczesne pojazdy campingowe posiadają następujące wyposażenie:
– miejsce noclegowe,
– własne zasilanie w energię elektryczną,
– aneks kuchenny z mikrofalą,
– łazienkę z toaletą i prysznicem,
– instalację telewizyjną,
– ogrzewanie ciepłym powietrzem,
– nawigację satelitarną,
– wyposażenie wypoczynkowe takie jak stolik i miejsce siedzące.

Wyszczególnione wyżej elementy wyposażenie zapewniają w pełni komfortową podróż, jednak osoby ceniące sobie wygodę na najwyższym poziomie mogą wzbogacić swój pojazd o klimatyzację, zestawy audio wizualne oraz zewnętrzny grill. Gwarantujmy Wam, że w takim pojeździe znajdziecie wszystko, co jest niezbędne w podróży.

a

Kupić czy wynająć?

Każdy prawdziwy pasjonat caravaningu posiada swój własny pojazd, jednak jego zakup nie jest konieczny, aby spróbować tej formy wypoczynku. Osobom, które chciałyby wyruszyć w swoją pierwszą podróż, radzimy wynająć samochód i na własnej skórze przekonać się, jak wygląda życie na kółkach. Ceny wynajmu samochodu różnią się od siebie w zależności od jego rocznika, klasy oraz okresu, w którym go wynajmujemy. Oscylują one w granicach od 200 do 500 złotych za dobę. Nie jest to wysoka kwota, biorąc pod uwagę fakt, że w takich pojazdach znajduje się od 4 do 7 miejsc noclegowych.

Samochód campingowy to doskonały sposób na wakacje. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić go każdej osobie, niezależnie od wieku. Sprawdza się zarówno podczas młodzieżowych eskapad, jak i w trakcie rodzinnych podróży. Z pewnością będzie on źródłem niezapomnianej przygody!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *