Strona główna Świat moto Przewóz zwierząt domowych
Przewóz zwierząt domowych

Przewóz zwierząt domowych

0
0

Latem każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu oraz całkowitego oderwania się od bieżących obowiązków. Większość osób wyjedzie wraz ze swoimi rodzinami na urlop, by opalać się w ciepłych promieniach słońca, pływać w morzu lub spacerować wśród gór, napawając się pięknymi widokami. Wśród urlopowiczów są z pewnością także osoby, które nie wyobrażają sobie wypoczynku bez swojego pupila. Czworonoga, który traktowany jest jak członek rodziny.

Jeżeli należysz do grona tych osób i tegoroczny urlop zamierzasz spędzić ze swoim pupilem, powinieneś znać podstawowe zasady zapewniające jego bezpieczny transport w samochodzie. Niestosowanie się do tych reguł może stanowić istotne zagrożenie nie tylko dla przewożonego zwierzęcia, ale również dla Ciebie. Zderzenie z innym pojazdem powoduje, że zwierzę jest bezwładnie rzucane w kabinie samochodu. Nawet przy niewielkiej prędkości 50km/h zwierzak ważący 3 kg uderza z siłą odpowiadającą masie 100 kg. Takie uderzenie może być śmiertelne nie tylko dla niego, ale i dla pozostałych pasażerów.

a

Podróż w transporterze

Właścicielom kotów oraz małych psów, których masa nie przekracza 10 kg, polecamy zakup transportera. To specjalnie zaprojektowana klatka, przypinana bokiem do tylnego siedzenia, która skutecznie chroni zwierzę przed uderzeniem oraz nieoczekiwanym przemieszczeniem.

Kupując transporter w sklepie zoologicznym, pamiętajcie o wyborze odpowiedniego rozmiaru. To kluczowa kwestia, która ma wymierny wpływ na komfort podróżowania Twojego pupila. Transporter nie może być zbyt duży, jednak powinno być w nim tyle miejsca, aby Twój pupil mógł się w nim swobodnie obrócić. W zależności od rozmiaru cena takiego transportera waha się w przedziale od 50zł do 300zł.

a

Psie pasy

Osoby, które chcą zadbać o optymalne bezpieczeństwo w czasie podróży, a jednocześnie nie chcą zamykać swojego pupila w klatce, mogą znaleźć w sklepach zoologicznych kolejny ciekawy wynalazek, który polecany jest przez wielu ekspertów. To specjalne szelki z uprzężą, które mocuje się do zaczepów ISOFIX, a następnie zapina się w nie zwierzę. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku średnich i większych zwierząt. Takie psie pasy mają regulowane zapięcie oraz miękkie elementy chroniące przed otarciami. Podróż w nich będzie dla Waszego pupila nie tylko komfortowa, ale również całkowicie bezpieczna. Takie rozwiązanie to wydatek rzędu 20-50 zł.

a

Pamiętaj!
Zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do przewozu zwierząt to nie jedyna kwestia, o której powinien pamiętać każdy kierowca zabierający w podróż swojego pupila. Konieczne jest równie stosowanie się do kilku istotnych zasad:

  • staraj się nie karmić swojego pupila przed i w trakcie podróży,
  • w przypadku wielogodzinnej podróży rób systematyczne postoje, w takcie których pies będzie mógł troszkę się poruszać i załatwić swoje fizjologiczne potrzeby,
  • staraj się prowadzić auto ze stałą prędkością i unikaj gwałtownego hamowania,
  • zadbaj o właściwą temperaturę, która powinna wynosić około 20 stopni oraz zabezpiecz szyby roletami przeciwsłonecznymi.

Stosując się do powyższych zasad oraz wskazówek, Wasza podróż z pewnością przebiegnie w sposób bezproblemowy, a wakacje będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliście. Bezpieczeństwo oraz humanitarne traktowanie zwierząt to niezwykle ważna kwestia, dlatego przypominamy, że w tracie upałów nie powinniście zostawiać swoich pupili w autach. Nawet kilkunastominutowe przebywanie w przegrzanym samochodzie bez dostępu do wody, może być dla zwierzaka zabójcze. Bądźcie odpowiedzialni!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *