Strona główna Auto porada Dlaczego warto kupić AC?
Dlaczego warto kupić AC?

Dlaczego warto kupić AC?

0
0

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach musi posiadać wykupioną polisę OC, która zabezpiecza posiadacza przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń drogowych. Jednak wielu kierowców uważa, że polisa OC jest niewystarczającym zabezpieczeniem pojazdu, dlatego decydują się oni na wykupienie dodatkowej polisy autocasco. Dlaczego warto wykupić taką polisę? Jest kilka istotnych powodów, które każdy posiadacz auta powinien rozważyć.

a

Rekompensata dla sprawcy zdarzenia

Sprawcy kolizji drogowych, którzy nie zdecydowali się wykupić polisy AC, wszelkie naprawy swojego auta muszą pokryć z własnej kieszeni. Jeżeli auto jest relatywnie nowe, to nawet niewielkie uszkodzenia mogą wiązać się wydatkami rzędu kilku tysięcy złotych! W naszej opinii to najważniejszy powód, dla którego warto zdecydować się zakup takiej polisy. Polskie drogi nie należą do najbezpieczniejszych, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć swoją własność.

a

Ochrona przed kradzieżą

Według policyjnych statystyk liczba skradzionych samochodów w naszym kraju z każdym rokiem zmniejsza się, jednak w dalszym ciągu jest to ogromna wartość. W ubiegłym roku skradziono aż 13 408 aut! Najczęściej kradzione są Volkswageny Golfy i Passaty oraz Audi A4, A3, A6. Brak polisy AC w przypadku kradzieży samochodu jest równoznaczny z brakiem wypłaty odszkodowania. Dla wielu osób samochód jest jednym z najważniejszych składników majątku, dlatego warto przemyśleć tę kwestię.

a

Nieznany sprawca

Szkody parkingowe to drobne kolizje, takie jak otarcia, zarysowania oraz pęknięcia, które często są bardzo kosztowne w naprawie. Nie da się ukryć, że wielu kierowców w momencie podobnego zdarzenia po prostu odjeżdża, nie zostawiając swoich danych kontaktowych za szybą uszkodzonego przez nich auta. Jedynym skutecznym sposobem zabezpieczenia się przed szkodą wykonaną przez nieznanego sprawcę kolizji parkingowej jest wykupienie polisy AC, która pokryje koszty związane z naprawami.

a

Nieoczekiwana klęska żywiołowa

Nasz kraj położony jest w stosunkowo stabilnej strefie klimatycznej, jednak nie wolno bagatelizować siły natury. Gradobicie, zalania wskutek intensywnie padającego deszczu czy spadające gałęzie mogą trwale uszkodzić Twój samochód. Wiele osób przekonało się, jak znaczące dla budżetu domowego są naprawy uszkodzeń powstałych na skutek wyżej wymienionych anomalii pogodowych. Jeżeli nie chcecie dołączyć do tego grona, powinniście wykupić polisę AC.

a

Akty wandalizmu

Wybita szyba, porysowany lakier czy uszkodzona opona to najczęstsze akty wandalizmu, których trudno się ustrzec. Nawet w dużych, monitorowanych miastach znalezienie sprawcy szkody jest niezwykle trudnym zadaniem, dlatego wykupienie polisy AC polecamy wszystkim osobom, którym zdarza się parkować samochód w niestrzeżonych miejscach, szczególnie nocą. Taka polisa nie tylko zabezpieczy Wasz samochód, ale również zapewni spokojny sen.

Nasze argumenty jednoznacznie wskazują najważniejsze zalety polisy autocasco. Skutecznie zabezpiecza ona pojazd przed wszelkimi nieoczekiwanymi zdarzeniami, a jednocześnie gwarantuje spokój ducha. AC to komfort psychiczny, który jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala uniknąć wielu stresujących sytuacji, które w skrajnych przypadkach mogą być również niebezpieczne dla zdrowia.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *