Strona główna Auto porada Jak przygotować samochód do jesieni?
Jak przygotować samochód do jesieni?

Jak przygotować samochód do jesieni?

0
0

Wszystko wokół wskazuje na to, że nadeszła jesień. Póki co, pogoda bardzo dopisuje – według aktualnych prognoz zbliżające się dni będą słoneczne i bezchmurne, dlatego warto poświęcić swój wolny czas na odpowiednie przygotowanie samochodu do tej niezwykle wymagającej pory roku. Oto pięć kluczowych zasad, o których powinniście pamiętać, kiedy wsiadacie za kółko.

a

Po pierwsze – Dokładne umycie samochodu

Niesprzyjająca pogoda często zniechęca kierowców do regularnego mycia swoich pojazdów, dlatego ostatnie słoneczne dni warto poświęcić na gruntowne porządki. W naszej opinii jesienne sprzątanie nie powinno ograniczać się wyłącznie do mycia karoserii, pamiętajcie o wnętrzu, które także wymaga szczególnej opieki. Zwróćcie uwagę na liczne zakamarki, w których gromadzić się mogą takie zabrudzenia jak drobinki piasku czy drobne śmieci.

a

Po drugie – Zweryfikowanie wycieraczek

Jesień to najbardziej deszczowa pora roku, dlatego jedną z najistotniejszych rzeczy, o których musicie pamiętać, jest zatroszczenie się o stan techniczny wycieraczek. Zbagatelizowanie tej kwestii może mieć wpływ na ich niewłaściwe funkcjonowanie, co jest równoznaczne ze wzrostem niebezpieczeństwa w czasie jazdy. Warto dokładnie umyć wycieraczki, usuwając z nich wszelkie zabrudzenia takie jak pozostałości po owadach, a następnie zabezpieczyć je odpowiednim preparatem. Jeżeli zauważyliście, że w trakcie ich pracy na szybach powstają poprzeczne smugi jest to znak, że powinniście jak najszybciej wymienić pióra.

a

Po trzecie – Zabezpieczenie uszczelek

Nawet wczesną jesienią temperatury potrafią być ujemne, dlatego kolejną kwestią związaną z przygotowywaniem auta do jesieni jest zabezpieczenie wszelkich gumowych uszczelek, które wbrew pozorom są bardzo wrażliwym elementem pełniącym niezwykle istotną funkcję – zapobiegają one przedostawaniu się wilgoci do wnętrza pojazdu. Uszczelki powinniście dokładnie umyć, a następnie pokryć warstwą silikonu w sprayu. Taki preparat doskonale konserwuje, zapobiega przyklejaniu i przymarzaniu oraz wydłuża żywotność gumowych podzespołów.

a

Po czwarte – Udrożnienie wentylacji

Parujące szyby to problem, który jest nie tylko frustrujący, ale może być także bardzo niebezpieczny, ze względu na ograniczoną widoczność. Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy są niedrożne kanały wentylacyjne, o które powinniście zadbać przed rozpoczęciem jesieni. W tym celu powinniście wszystkie otwory spryskać preparatem dezynfekującym. Radzimy Wam również zadbać o filtr pyłkowy, który po okresie wakacyjnym często wymaga starannego odkurzenia.

a

Po piąte – weryfikacja elektryki

Wzrost wilgotności może mieć negatywny wpływ na działanie podzespołów elektronicznych, dlatego niezbędną czynnością jest zadbanie o wszelkie odsłonięte styki elektryczne, takie jak skrzynka z bezpiecznikami oraz klemy akumulatora. Warto je dokładnie wyczyścić, ponieważ zalegający brud absorbuje wilgoć, która finalnie może powodować uszkodzenia w elektronice.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *